Sakarya’nın başarılı pedalları podyumu boş bırakmadı
![](https://habersiverek.com.tr/wp-content/uploads/2023/07/sakaryanin-basarili-pedallari-podyumu-bos-birakmadi-vC1lCCWJ.webp)
SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bisiklet sporcuları şampiyonalarda boylarını göstermeye devam ediyor. Son olarak Samsun’da düzenlenen Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası’na katılan 3 sporcu çeşitli kategorilerde şampiyonluklar ve dereceler elde etti.
20-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonaya 8 kategoride toplam 93 sporcu katılırken, Büyükşehir Belediyesi kadın sporcularından Azize Bekar 4 farklı kategoride birincilik elde ederek büyük başarı elde etti. başarı. XCO-Cross Country Elite Bayanlar, XCO-Cross Country U23 Bayanlar, XCC-Short Track Seçkin Kadınlar ve XCE-Eliminator Seçkin Kadınlar kategorilerinde şampiyon olan Azize Bekar, performansıyla göz doldurdu.
Erkekler kategorisinde mücadele eden Emre Yuca, XCO-Cross Country Under erkeklerde üçüncü, XCE-Eliminator Elite erkeklerde ise ikinci oldu. Bir diğer sporcumuz Burak Başer ise XCO-Cross Country Genç Erkekler kategorisinde altıncı oldu.