Haber

Demir Export’tan eğitime destek

Demir Export’tan eğitime destek

SİVAS – Demir Export, Kangal’da Çetinkaya Şehit Enes Koçak Ortaokulu’nun ilk ‘Bilişim ve Teknoloji Dersi’nin açılışını yaptı.

Demir Export, öğrencilerin dijital çağın ihtiyaçlarına uygun bir eğitim almalarına destek olmak amacıyla, Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Çetinkaya Köyü ortaokulunda öğrencilerle birlikte bilişim ve teknoloji sınıfı açtı.

Kangal Kaymakamı Onur Aykaç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa’nın katıldığı açılış törenine Çetinkaya Şehit Enes Koçak Ortaokulu Müdürü Mikail Özbek, okul öğretmenleri ve öğrencileri, köy muhtarı, köy sakinleri ve Demir Export yetkilileri de katıldı. Alkan.

Öğrencilerin teknolojiyi aktif kullanma becerisi kazanmalarına destek olmak amacıyla bu projeyi hayata geçiren Demir Export, Çetinkaya Şehit Enes Koçak Ortaokulu Bilişim ve Teknoloji Dersi’nde öğrencilere kullanacakları bilgisayar ve ilgili donanımları sağladı; Rahat bir sınıf ortamı için ergonomik masa ve sandalyeler hazırladık. Ayrıca sınıfı öğrencilerin dijital becerilerini geliştirebilecek bilgilendirici görsellerle donattı.

Açılış konuşmaları ve kurdele kesiminin ardından Kangal Kaymakamı Onur Aykaç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Alkan öğrencilerle birlikte sınıfı gezerek, ekipmanları inceledi ve öğrencilere başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu